هدیش مهر کویر hadish mehr kavir
شما اینجا هستید: صفحه اصلیاخبارتشکیل کارگروه ویژه بررسی میزان تولید و دریافت شیرخام در کارخانجات لبنی و شیر خشک ظرف دو روز آینده

تشکیل کارگروه ویژه بررسی میزان تولید و دریافت شیرخام در کارخانجات لبنی و شیر خشک ظرف دو روز آینده

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از تشکیل کارگروه ویژه بررسی و رصد وضعیت تولید شیر خام، توزیع و میزان ورودی آن توسط کارخانجات لبنی و شیر خشک کشور ظرف سال گذشته و امسال به منظور تعیین عوامل تنش زا در بازار این محصول در دو روز آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، دکتر مرتضی رضایی امروز دوشنبه در حاشیه نشست با نمایندگان بزرگترین تشکل ها، اتحادیه ها و انجمن های دامداری و همچنین صنایع لبنی و شیر خشک با اعلام این مطلب به خبرنگار ما گفت: با پایش که توسط این کارگروه انجام خواهد شد امیدواریم منجر به کاهش قیمت مواد لبنی برای مصرف کنندگان شود. 

وی افزود: این کارگروه ویژه به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی و با مشارکت نمایندگان اتحادیه ها، انجمن ها و تشکل های دامداری، صنایع لبنی و شیر خشک کشور تشکیل می شود. 

رضایی اظهار داشت: در این نشست، نمایندگان دامداری های کشور صنایع لبنی و شیر خشک در مورد راه اندازی سامانه ای برای ثبت میزان تولید شیر خام از دامداری ها به تفکیک هر واحد تولید کننده، میزان دریافت شیر خشک توسط صنایع لبنی و صنایع شیر خشک توافق کردند. 

وی افزود: با این توافق و ایجاد سامانه رصد و پایش، شیر تولید کشور شناسنامه دار می شود و حجم تولید، کیفیت و میزان دریافت آن توسط صنایع لبنی مشخص خواهد شد که برای تصمیم گیران و سیاستمداران نیز دارای اهمیت است.  معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در عین حال گفت: در این نشست، ابلاغیه وزارت صنعت، معدن و تجارت و کارگروه تنظیم بازار در مورد قیمت پایه مصوب ۲ هزار تومانی هر کیلوگرم شیر خام در درب دامداری ها با چربی ۳.۲ درصد و همچنین تعلق جایزه به ازای افزایش هر دهم درصد چربی، اعلام رسمی شد و دامداران و صنایع لبنی ملزم به رعایت این مصوبه هستند. 

وی تصرح کرد: با توجه به این که در چند ماه اخیر میزان عرضه، تولید، تقاضا و قیمت شیر خام مورد مناقشه دامداران و صنایع لنبی کشور بود بعد از نشست های متعدد و بررسی های انجام شده کارگروه تنظیم بازار قیمت پایه هر کیلو گرم شیرخام را با چربی ۳.۲ درصد ۲ هزار تومان تعیین کرد.

جستجو

تاریخ و زمان

چهارشنبه, ۱۹ جون ۲۰۱۹
چهارشنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
چهارشنبه, ۱۵ شوال ۱۴۴۰

آب و هوا

Cannot get Tehran location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

آمار بازدید

230595
تعداد بازدید امروز:
تعداد بازدید این هفته:
تعداد بازدید این ماه:
تعداد بازدید کل:
295
3184
11092
230595

آی پی شما: 18.212.90.230
Server Time: 2019-06-19 22:59:08

طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آریا سافت