هدیش مهر کویر hadish mehr kavir
شما اینجا هستید: صفحه اصلیاخبارذخیره ۸ میلیون تنی گندم کشور/صنایع، ظرفیت صادرات آرد را افزایش دهند

ذخیره ۸ میلیون تنی گندم کشور/صنایع، ظرفیت صادرات آرد را افزایش دهند

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: در حال حاضر ۸ میلیون تن ذخیره گندم داریم که برای مصرف حدود ۹ ماه کشور کفایت می‌کند.

به گزاش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، مهندس یزدان سیف در جریان بازدید از سیلوی ۸۰ هزار تنی شهید علمی کرج و کارخانجات آرد در استان البرز با اشاره به وجود مدرنترین صنایع تبدیلی در حوزه‌ی گندم، آرد و نان در کشور اظهار کرد: امیدواریم صنعتگران زنجیره‌ی گندم، آرد و نان با شناسایی بازار بین‌المللی این صنعت، توان صادرات آرد را بالا ببرند تا زمینه‌های اشتغال بیشتر در این بخش فراهم شود. 

به لحاظ تکنولوژی زراعت گندم و صنایع تولید آرد بر تکنولوژی روز دنیا سوار هستیم و در این بخش مشکلی نداریم و با لطف خداوند متعال در نزولات جوی و همتی که کشاورزان دارند خرید ۹.۵ میلیون تن گندم در سال جاری محقق شد. در حال حاضر ۸ میلیون تن ذخیره گندم داریم که برای مصرف حدود ۹ ماه کشور کفایت می‌کند و تا ۴ ماه دیگر خرید تضمینی گندم در کشور نیز شروع می‌شود. 

مهندس سیف با اشاره به صادرات ۲۸۰ هزار تن آرد طی ۶ تا ۷ ماه سال گذشته افزود: با تولید گندم در کشور از واردات بی‌نیاز شده‌ایم و برنامه وزارت جهاد کشاورزی برای صنایع تبدیلی صادرات از طریق ورود موقت گندم است تا با حفظ سهم خود از بازار منطقه ایجاد اشتغال و ارزش افزوده در کشور داشته باشیم. 

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: استان‌های تهران و البرز از ظرفیت‌های بالای تامین آرد در کشور برخوردارند به طوری که ۴۵ کارخانه‌ آرد سازی در این استان‌ها قرار گرفته که ۱۰ درصد کل کارخانجات آرد کشور را شامل می‌شود. 

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به پرداخت یارانه قابل توجه برای تأمین نان ارزان برای مردم، در خصوص سامانه (جدید) فروش آرد سایر مصارف تصریح کرد: شفاف سازی در فروش آرد، رصد میزان آرد عرضه شده برای صنوف، جلوگیری از تخلفات احتمالی و در نهایت جلوگیری از قاچاق آرد را از مهمترین مزایای سامانه‌ مذکور اعلام کرد.

جستجو

تاریخ و زمان

چهارشنبه, ۱۹ جون ۲۰۱۹
چهارشنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
چهارشنبه, ۱۵ شوال ۱۴۴۰

آب و هوا

Cannot get Tehran location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

آمار بازدید

230591
تعداد بازدید امروز:
تعداد بازدید این هفته:
تعداد بازدید این ماه:
تعداد بازدید کل:
291
3180
11088
230591

آی پی شما: 18.212.90.230
Server Time: 2019-06-19 22:55:38

طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آریا سافت