هدیش مهر کویر hadish mehr kavir
شما اینجا هستید: صفحه اصلیاخباراختصاص ۶۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای خرید ماشین های کشاورزی در دولت تدبیر و امید

اختصاص ۶۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای خرید ماشین های کشاورزی در دولت تدبیر و امید

از سال ۹۲ تاکنون، ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای خرید ماشین های کشاورزی به کشاورزان در قالب شش خط اعتباری پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی امروز سه شنبه در همایش تبیین راهکارهای عملیاتی مقابله با تحریم ها در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی در اراک با اعلام این مطلب افزود: این خط اعتباری پایدار با تلاش وزیر جهاد کشاورزی راه اندازی و اعطای این تسهیلات موجب رونق صنعت ماشین های کشاورزی شده است. 

دکتر کامبیز عباسی با تاکید بر اهمیت صنعت ماشین های کشاورزی در تامین امنیت غذایی به ویژه در شرایط تحریم، خواستار توجه بیشتر حوزه صنعت به این ماشین آلات در منشور صنعتی شد. 

وی گفت: در حال حاضر ۹۹ درصد گندم کشور با بذرکار دخلی کشت و ۹۵ درصد گندم با کمباین داخلی برداشت می شود ضمن آن که ۹۹ درصد عملیات خاک ورزی اراضی کشاورزی نیز با تراکتورهای داخلی صورت می گیرد که نشان دهنده خود اتکایی صنعت کشاورزی می باشد. 

عباسی اضافه کرد: هم اکنون ۴۷۰ هزار دستگاه تراکتور و ۱۷ هزار دستگاه کمباین ابزار تامین کننده امنیت غذایی کشور هستند و از این رو لازم است حمایت بیشتری از این صنعت به ویزه در زمینه بیمه، پلاک گذاری و دریافت سوخت شکل بگیرد.  وی گفت: باید تلاش کنیم که این فراموش شدگی صنعت ماشین های کشاورزی در حوزه صنعت کشور پاک شود.

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی با بیان این که در شرایط تحریم، دولت به ماشین های کشاورزی توجه داشته است، تصریح کرد: در مصوبه ۱۶ مرداد ماه امسال، ماشین های کشاورزی نیز جزو ردیف های تخصیص ارز مبادله ای قرار گرفت.  وی افزود: با توجه به این که غذا جزو اولویت یک کشور است، یک سهمیه ارز دولتی به وزارت جهاد کشاورزی با اولویت نهاده های تولید قرار گرفته است. 

عباسی ادامه داد: همچنین مصوب شده بعضی از ماشین هایی که تولید داخل ندارند، اما در عین حال در تولید محصولات اساسی اثر گذارند مشمول ارز مبادله ای شوند.  وی همچنین از تصویب اختصاص ارز دولتی به اجزا و قطعات تراکتور و کمباین های کشاورزی نیز خبر داد و اظهار داشت: اخیرا با پیشنهاد وزیر جهاد کشاورزی به حوزه صنعت، این ارز دولتی مشمول اجزا و قطعات تراکتورها و کمباین های کشاورزی شده است. 

عباسی تصریح کرد: اگر این ارز دولتی در اختیار صنعت و ماشین های کشاورزی قرار گیرد علاوه بر رعایت کیفیت در تولید، مانع از نوسانات قیمت نیز خواهد شد.  وی خاطر نشان کرد که در شرایط تحریم با همکاری صنایع کشاورزی، در حوزه ماشین های کشاورزی تولید داخل بیشتر از ۳۰ تا ۴۰ درصد تغییر قیمت نداشته ایم. 

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی ادامه داد: این مرکز طرح جایگزینی ماشین های فرسوده کشاورزی را دنبال می کند و در این طرح تراکتورها و کمباین های فرسوده را از کشاورزان تحویل می گیریم و برای خرید ماشین های نو به آنها تسهیلات پرداخت می کنیم.  وی در ادامه هدف از برگزاری این همایش را حمایت از صنعت داخلی و معرفی کمباین جدید و با قابلیت بیشتر توسط صنعتگران داخلی عنوان کرد. 

عباسی گفت: کمباین جزو مهمترین ماشین های کشاورزی است و فقط کارخانه کمباین سازی ایران در اراک این محصول را در داخل تولید می کند و بار برداشت گندم کشور بر دوش این کارخانه می باشد.  وی خاطر نشان کرد: ۷۰ درصد گندم و جو در اراضی آبی و دیم کشور با ۱۷ هزار دستگاه کمباین در یک بازه زمانی ۶ تا ۷ ماهه برداشت می شود. 

در این همایش، مدیرعامل شرکت کمباین سازی ایران نیز گفت: هدف این شرکت حمایت از بخش کشاورزی و کشاورزان با رویکرد ایجاد خودکفایی در حوزه مکانیزاسیون و بهبود درجه مکانیزاسیون است.  مهندس علی اصغر حمیدی فر با بیان این که ۹۰ درصد ناوگان برداشت غلات کشور متعلق به این کمباین سازی است، اظهار داشت: ما بیش از ۶۰ نمایندگی در کشور داریم و تلاش کرده ایم که در زمینه خدمات پس از فروش فعال باشیم تا رضایت کشاورزان را کسب کنیم. 

وی افزود: این شرکت در عین حال تلاش می کند در حوزه اقتصاد مقاومتی، اشتغال زایی و حمایت از کالای ایرانی حرکت کند و در شرایط فعلی تحریم و جنگ اقتصادی ما سربازارن این جنگ هستیم.  حمیدی فر، صرفه جویی در ارز را از اهداف این شرکت عنوان کرد و اظهار داشت: کمباین ها حدود ۳۵ درصد ارزبری دارند. 

وی گفت: تامین امنیت غذایی از موضوعات مهمی است که مسوولیت آن بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است و ما نیز در راستای سیاست های این وزارتخانه گام بر می داریم.  مدیرعامل شرکت کمباین سازی ایران اذعان داشت: افزایش کیفیت و ایجاد نوآوری از برنامه های امسال ما است و در این راستا با تعدادی از شرکت های دانش بنیان قرارداد منعقد کرده ایم.

جستجو

تاریخ و زمان

چهارشنبه, ۱۹ جون ۲۰۱۹
چهارشنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
چهارشنبه, ۱۵ شوال ۱۴۴۰

آب و هوا

Cannot get Tehran location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

آمار بازدید

230606
تعداد بازدید امروز:
تعداد بازدید این هفته:
تعداد بازدید این ماه:
تعداد بازدید کل:
306
3195
11103
230606

آی پی شما: 18.212.90.230
Server Time: 2019-06-19 23:37:35

طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آریا سافت