هدیش مهر کویر hadish mehr kavir
شما اینجا هستید: صفحه اصلیاخباروزیر جهاد کشاورزی از مزرعه پرورش میگوی شور اول در بندرعباس بازدید کرد

وزیر جهاد کشاورزی از مزرعه پرورش میگوی شور اول در بندرعباس بازدید کرد

همزمان با سفر معاون اول رئیس جمهور به استان هرمزگان،وزیر جهاد کشاورزی از مزرعه ۲۰۰ هکتاری پرورش میگوی شور اول در بندرعباس بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما،در این بازدید قائم مقام سازمان شیلات ایران با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های کشور در پرورش میگو گفت: امید است با اقدامات انجام شده در آینده‌ای نزدیک سهم ایران در تولید و بازار جهانی میگو افزایش یابد. 

سیف الله حقیقی با بیان اینکه تولید میگوی پرورشی کشور ۳۲ هزار تن است افزود: سطح زیر کشت میگو کشور نه هزار و ۲۰۰هکتار است که از این میان سهم استان هرمزگان سه هزار و ۶۰۰هکتار است.  وی پیش بینی کرد امسال در کشور ۴۰ هزار تن تولید میگوی پرورشی تولید شود.  وی افزود: تحقق این مهم بیشتر از برنامه ریزی‌های صورت گرفته است. 

حقیقی گفت: سهم هرمزگان در تولید میگوی پرورشی۵۰درصد است و سطح زیر کشت میگوی کشور بیانگر اهمیت استان هرمزگان و ظرفیت‌های شیلاتی این استان است.  قائم مقام شیلات ایران افزود: هرمزگان ۵۳ درصد تولید لارو کشور را به عهده دارد.  در این بازدید،مدیرکل شیلات هرمزگان نیز گفت: این مزرعه برای ۴۵۰نفر شغل ایجاد کرده است. 

محسن یکتا پور افزود: تاکنون سی و پنج میلیارد تومان در این مزرعه سرمایه گذاری شده است.  محسن یکتاپور ظرفیت قابل برداشت این مزرعه را هزار و چهار صد تن عنوان کرد و گفت: این مزرعه با مساحت کل ۴۰۰هکتار در قالب شانزده مزرعه فعالیت می‌کند.

وی افزود: استان هرمزگان با چهارده سایت فعال پارسال با تولید پانزده هزار تن میگو بیش از ۴۷درصد از سهم تولید میگوی پرورشی کشور را به خود اختصاص داده است.

جستجو

تاریخ و زمان

چهارشنبه, ۱۹ جون ۲۰۱۹
چهارشنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
چهارشنبه, ۱۵ شوال ۱۴۴۰

آب و هوا

Cannot get Tehran location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

آمار بازدید

230602
تعداد بازدید امروز:
تعداد بازدید این هفته:
تعداد بازدید این ماه:
تعداد بازدید کل:
302
3191
11099
230602

آی پی شما: 18.212.90.230
Server Time: 2019-06-19 23:29:50

طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آریا سافت